Nahát igen, sajnos az MTI ill. a ráhivatkozó hvg.hu
sem arról lesz híres, hogy a tudományos irományaik pontosságát gondosan
ellenőrizzék, neagyisten, a tudományos szerkesztő elolvassa a
szóbanforgó cikkeket, s ne csak unottan és szórakozottan másolgasson
valami külföldi hírportál anyagából. (Csak tudnám, akkor vajon miért
fizetik...?!?)
Szóval mint az igazából kiszámítható volt, örömmel lovagolták meg Ők is az előzőleg már kritizált "ezagénabőrszíngén" mániát, de ez még jelen esetben a kisebbik baj. A nagyobb ez itt:
"A genetikusok rákkísérleteket folytattak halakon, amikor felfedezték a kérdéses gént."Mondjunk bombasztikusat, nem baj ha nem is igaz. Mint előző hozzászólásból is kitűnik erről szó sem volt. Egyszerűen egy hal pigmentáció mutánst vizsgáltak. Annyiban jött ide a melanóma, hogy valamelyik híradónak nyilatkozva Keith Cheng utalást tett arra, hogy egyszer majd akár ezzel is kapcsolatba hozható lesz a felfedezett gén.
Emellett valóban eltörpül, hogy Cheng-et "a Pennsylvaniai Egyetem orvosi karának rákszakértője"-ként aposztrófálják. Ezzel az a gondom, hogy a "Pennsylvaniai Egyetem" semmitmondó és félrevezető lehet. Pennsylvániában két nagy egyetem van (illetve van több is, de azok neve szempontjából a hír nem lenne félrevezető), az egyik az Ivy League-hez tartozó University of Pennsylvania (UPenn vagy Penn), amelyik egy Philadelphiában található magánegyetem, a másik pedig a Penn State, amely egy állami intézmény, több campusszal Pennsylvania szerte (ahol Cheng dolgozik, az a csokigyáráról híres Hershey-ben található). (Egyébként pont amiatt, hogy külföldiek gyakran keverik a két egyetemet, a UPennen gyakran lehet látni embereket "NOT Penn State" feliratú polóban.)
Utolsó kommentek